Новини

Артур Єрмолаєв: «Хороші результати та відгуки публіки мотивують нас на подальший розвиток»


29 грудня Федерація кіберспорту України представила звіт про виконану роботу за 2018 рік. З моменту заснування навесні минулого року, UESF провела 55 турнірів по всій країні, відкрила 23 регіональних представництва та розіграла 850,000 грн у вигляді периферії та грошових призів. У цьому інтерв'ю голова Федерація кіберспорту України Артур Єрмолаєв розповів про плани на 2019 рік, унікальну кіберспортивну платформу UESF, співпрацю з великими світовими брендами та багато іншого.


— Артур, добрий день. В кінці грудня 2018 року Федерація кіберспорту України опублікувала звіт про виконану роботу за рік. Ви задоволені результатами?
— Так, ми дуже задоволені. Хороші результати та відгуки публіки мотивують нас на подальший розвиток Федерації кіберспорту України.


— На поточний момент ви в процесі отримання офіційного статусу в Україні. Чи можна сказати, що до кінця 2019 роки ви отримаєте підтримку від держави?
— Ми зробимо все необхідне з нашого боку, щоб отримати національний статус. Однак для нас це не є фактором, що стримує зростання. Отримання цього статусу — не пріоритетна задача.


— Які плани у UESF на 2019 рік, якщо не враховувати заявлені раніше понад 70 чемпіонатів? Що ще чекає українських аматорів?
— Планів дуже багато. Оскільки багато залежить від спонсорів та партнерів, ми робимо анонси тільки підписаних подій, але в роботі у нас набагато більше проектів. Наприклад — студентські та шкільні ліги, корпоративні ліги, співпраця з іншими Федераціями з метою обміну слотами на чемпіонатах, що дозволить відправляти аматорські команди на турніри по всьому світу.


— Розкажіть про унікальну кіберспортивну платформу, яку розробляє Федерація кіберспорту України. Коли можна чекати її запуск та в чому її цінність саме для гравців?
— Її запуск ми чекаємо в першому півріччі 2019 року. Платформа буде дуже багатофункціональна, але якщо описати в загальних рисах, то ми створимо онлайн-хаб для формування команд, проведення турнірів та підрахунку рейтингів — як індивідуальних, так і командних для всіх тих, хто бере участь в чемпіонатах, які підтримує UESF.


— У минулому році ви опублікували тизер аматорських чемпіонатів з CS:GO та Dota 2 із загальним призовим фондом в 1 млн гривень — по 500,000 грн на дисципліну. Коли можна чекати офіційний анонс з усіма деталями? Чи є у вас в планах, в майбутньому, піднімати планку призового фонду ще вище, адже раніше такі турніри для аматорів не організовував ніхто?
— Звичайно! Ми цю планку підняли вже, і хочемо піднімати її в майбутньому. Офіційний анонс турніру буде дуже скоро.


— Кіберспортивний ринок, в тому числі й аматорська його частина, розвивається з кожним роком. Чи є у Федерації кіберспорту України якісь прогнози? Що ви очікуєте побачити в Україні через 3-5 років?
— Через 3-5 років ми хочемо, щоб аматорський кіберспорт в Україні став плацдармом для формування команд та гравців міжнародного рівня. Для цього є всі задатки — необхідна інфраструктура та підтримка, яку ми прагнемо розвивати.


— Великі світові бренди не соромляться заходити у сферу кіберспорту, і останні новини це тільки підтверджують. UESF планує співпрацювати з такими компаніями?
— Збираємося, та постійно ведемо переговори. Сьогодні у світових брендів є бажання отримати собі аудиторію, яка залучена так чи інакше в кіберспорт. Ми, як UESF, готові таким брендам давати рішення подібних задач на території України.


— Ну і наостанок: крім посади голови Федерації кіберспорту України, ви також є засновником кіберспортивної організації Windigo Gaming та власником однієї з найбільших в Україні та Європі кіберспортивної арени Windigo Arena, яка знаходиться в Дніпрі. Є у вас ідеї щодо нових масштабних проектів, пов'язаних з кіберспорту або ігровою індустрією?
— Є безліч ідей, які періодично переростають в проекти. На сьогодні ми дуже залучені в ті проекти, які вже запущені, але впевнений, що в ході масштабування «народяться» ще багато речей. Планів на масштабування Windigo Arena та Windigo Gaming у нас дуже багато.